Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mimísek Tiuška

...

Od 10.11.2007 se těšíme z našeho mimíska Tiušky. Každý den je jiný, jeden hezčí než ten druhý. Kdo nezažije, neuvěří. Každý den se nám Tia mění před očima. Čas tak rychle letí ... :o(

...

První měsíc: Tia se už první týden po porodu začala smát. I když smích nebyl ještě cílený, věděli jsme, že se jí daří dobře. Nejčasteji se usmívala po kojení.

...

Druhý měsíc: Měsíc velkých změn. Tiuška už vydrží několik minut držet hlavičku (když leží na bříšku). Pořád se směje a začíná povídat. Umí se také vztekat, když se jí něco nelíbí. Nejraději se dívá na svá zvířátka, které má pověšené v kolébce a také ráda poslouchá jak tatínek s maminkou zpívají. Na konci druhého měsíce se Tia začala smát na hlas.

...

Třetí měsíc: Tiuška si začíná brát hračky do ručičky. Nejvíc jí zaujala kytička, kterou dostala od tety Klarky. To byl vlastně i zároveň první předmět, který si Tia cíleně do ručičky vzala. Její nejoblíbenější barvou je zelená. Často vydává podivné skřeky a sama se tomu směje. Nejvíce navečer a před spaním.

...

Čtvrtý měsíc: Tia si pokouší často sama sedat. Když jí podáme ruce tak se přitáhne a na chvilinku si sedne. Dlouho to ale ještě nevydrží. Skoro celý den se směje a huláká. Sama si dokáže hrát i půl hodiny. Nejraději má teď plastovou knížku od pratety Jany a žabičky. Její nejoblíbenější barva je stále zelená.

Tia se často sama překuluje na bok a z boku na bříško. Pořád něco žvatlá a vypráví (to bude mít nejspíše po tatínkovi). Každý den pije čaj a sem tam si sama drží i lahvičku. Vlásky jí rostou hrozně rychle a já se těším, že jí brzo budu moci dělat copánky a různé jiné účesy :)

...

Pátý měsíc: Na začátku pátého měsíce jsme zjistili, že má Tia první dva zoubky. Všimla jsem si, že si masíruje dásničky, ale že to bude taková rychlovka jsem netušila. Jako pyšná maminka jsem začala obtelefonovávat známé i neznámé a naší novinku všude vykládat.

...

Šestý měsíc: Na konci šestého měsíce jsme začali s přesnídávkami. Tie sice mlíčko pořád chutná nejvíce ale už je poznat, že jí dlouho stačit nebude. První pokus vypadal docela komicky. Tie jsem připravila mrkvičku a když si jí malá vzala do pusinky, hodila na mě pohled, jako kdybych jí chtěla otrávit :) Po dvou lžičkách už jíst nechtěla. Každým dnem se papání ale začalo lepšit.

Tia už také umí trošičku sedět a v posteli řádí a převaluje se z jedné strany na druhou.

...

Sedmý měsíc: Tia už začíná lézt, sice pomalu ale již velice zdatně. Sezení už je také stabilnější. Na konci sedmého měsíce už Tia sama sedí a krásne se plazí. Nejraději si hraje se svojí stavebnicí. Pořád chce být u tatínka a v noci ho drží za ruku. Začínám žárlit, když si chci malou vzít od Christa brečí.

...

Osmý měsíc: Tia se plazí ohromnou rychlostí. S tatínkem hraje ráda na kytaru. V jídle se moc zlepšila a už zpapá najedou i malou lahvičku ředkve. Naštěstí jí zelenina moc chutná. Ráda si povídá, nejvíce mama, tata, a už také umí protestovat a vztekat se. Při převlíkání na mě často huláká ne, ne né. U pana doktora na prohlídce uší dala dohromady dvě slova. Mama nene. Což znamená - Nechci prohlídku, mami vem mě odsud pryc.

Máme také první modřinu, když Tia spadla v postýlce na postýlku. Modřina naštěstí není velká a snad to ani tak moc nebolelo. Já byla ale vystrašená šíleně.

...

Devátý měsíc: Tia už umí stát a je čím dál tím šikovnější. Ráda si hraje a pořád něco komentuje. V jídle se moc zlepšila a kolikrát spapá i dvě přesnídávky.

...

Desátý měsíc: Tia si prošla svou první a budeme doufat i poslední operací. To nás bohužel všechny moc poznamenalo. Tia byla ale cely pobyt v nemocnici tak jako  po něm mo statečná a hodná a pomáhala nám to vše zvládnout.

...

Jedenáctý měsíc: Tia překonává své strachy a začíná čím dál častěji komunikovat s ostatníma miminkama a jejich maminkama. Když jsme na našich miminkovských skupinách tak Tia rozdává a rozděluje mezi miminkami hračky, hladí je a dělá jim tů,tů na nosánek. Tatínek je pořád ta nejdůležitější osoba v jejím životě a asi už to tak zůstane.

...

Dvanáctý měsíc: Několik dnů po svých prvních narozeninách udělala Tia svůj první krok. Nebyl asi chtěný, protože se mi snažila něco vytrhnout z ruky a přitom se zapomněla, že stojí. Každopádně jsme jí moc pochválili a od té doby si malá zase vesele leze dál. Tia se také naučila sama vlézt na postel a zase z ní slézat. Měli jsme strach aby nám nespadla ale Tia opět dokázala jaká je to šikulinka.

...

Třináctý měsíc: Tia ráda povídá. Už umí mnoho slov jako například: papa, táta, mama, teta, děda, babí, puppe, a ví jak dělá kravička, pejsek, kočka, ryba,... kdyby mohla tak si celý den listuje v knížkách. Obrázky se jí moc líbějí a když se v něčem nevyzná tak se připlazí a zeptá, co že to v té knížce je. S tatínkem zpívají a pořád se mazlí. Tia také ráda rozdává pusinky. Tedy zatíme jen mě a tatínkovi. A tak by to mělo zůstat.

...

Čtrnáctý měsíc: Tatínek naučil Tiu aby si přisla pro pusinku a od te doby pusinky nerozdává ale chodí si pro ně. Tia se taky naučila, že když ráno vstane a je v postýlce sama tak sleze dolu a přijde za maminkou nebo tátou. Několik dnů už také chodí na záchod. Ne na nočník ale na opravdový dospělácký záchod. Sedí si tam a čte knížky, zpívá si a vypráví. Už se i poprvé do vnitř vyčůrala.

...

Patnáctý měsíc: Tia chodí do uni-jeslyček. Má kolem sebe plno miminke a to se jí moc líbí. Rozdává jim hračky, utěšuje je když plakají. První den odloučení nesla maminka špatně, Tia na druhé straně byla šťastná, že má někoho na hraní a na mámu si ani nevzpomněla, ani nechtěla z jesliček domu.

...

Šestnáctý měsíc: Vlásky rostou Tia hrozně rychle, ve předu je už měla skoro k nosánku, protože ale nerada nosí sponky rozhodli jsme se s tatínkem, že Tiu ostříháme. Ofinu táta ostříhal o ca. 2 centimetry. Tie nový střih moc sluší a problém s vlásky je pryč. Tento měsíc byla Tia i poprvé na očkování. Sice chvilinku plakala ale o to byla šťastná, když od sestřičky dostala náplast na pacičku.

Protože je venku už opravdu krásně chodíme si hrát na písek a Tia tlačí venku kočárek s medvídkem nebo krtečkem. Také jsme už byli poprvé u jezera na kole. Tia dostala vozíček, který se za kolo připevní. Seděla si ve vnitř jako princezna a pojídala sušenky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář